תפריט

נשים מנהלות- בדרך לפריצת “תקרת הזכוכית”

נשים מנהלות
נשים מנהלות

נשים מנהלות?

שוק התעסוקה 2021: על כל 7 גברים מנהלים בהנהלה, יש רק 3 נשים מנהלות.
במילים אחרות 28% מסך המנהלים הן נשים, מספר שכמעט אינו משתנה כבר שנים.
הסיבות רבות ומגוונות, ביניהן הסללה, תקרת זכוכית, תרבות ארגונית ותחושת ערך עצמי.
אני רוצה לגעת בתחושת הערך העצמי.
יותר מזה, אני רוצה להגיד מניסיון: אפשר לשנות את זה!

מה הסיבות לכך?      

בתהליך ליווי קריירה ההיבט הרגשי מקבל מקום רב בתהליך. מניסיוני כיועץ קריירה ומטפל רגשי-תעסוקתי, זה אחד הפקטורים המשמעותיים ביותר כדי לשנות ולהזניק את הקריירה. הסוד הוא להתמקד במרכיבים הרגשיים בדרך למטרה.

מנהלות רבות מגיעות לטיפול עם חסמים רגשים שונים משל גברים. מחשבות מקטינות כמו: אני לא ראויה לניהול בכיר, התפקיד גדול עלי, זה לא מגיע לי, תיכף יגלו שאני לא מי שחושבים שאני.

אלו יכולים להיות דימויים מגבילים של עצמן כמו: אני לא מספיק ביצ’ית כדי לנהל צוות, אני לא מבינה בזה מספיק, אני עוד צריכה ללמוד/ לעבוד לפני שאגיש מועמדות.
וגברים? לא. או לפחות הרבה פחות.

מחקרים מראים שבשביל שגבר יגיש מועמדות הוא ינסה למצוא התאמה של 50-70% בין הדרישות של המשרה לבין מה שהוא מביא איתו ואם ישנה התאמה כזו, הוא ינסה וישלח. לעומת זאת, נשים מחמירות עם עצמן בצורה משמעותית בכל הקשור להגשת מועמדות, דיוני שכר, נקיטת עמדה וקבלת אחריות ניהולית והן בדר”כ יגישו מועמדות כשהן עונות ב- 90% ומעלה על הדרישות לפחות.

הקושי הופך להיות רצף של בחירות בקריירה שיכולות להביא לתפקיד לא מאתגר, מנהל לא מעריך, ארגון לא מתגמל ובעיקר מנהלת שאינה ממומשת.

קושי של נשים מנהלות…?

לא מעט מנהלות שמגיעות אלי לתהליך מתחילות ממקום שאינו מעז או מאמין ביכולתן להגיע לתפקידים בכירים יותר. מבחוץ הן נראות מצליחות, חכמות, מוכשרות. אבל הן עצמן לא מרגישות שהן “מספיק”.

במקרים כאלו נתמקד בתהליך על שינוי עמדות, אמונות וחיבור מחדש להצלחות שיש (ותמיד יש!)                                                    משם נעבור ללקיחת אחריות על המסלול הקריירה בשתי ידיים.

תהליך הליווי שלי מתחיל בזיהוי “הקופסא המלאה” מה כבר יש לך ברגע בזה: חוזקות, כישורים, ניסיון, יכולות ומשם צעד צעד נייצר “מפת קריירה חדשה”. המסע המשותף מתחיל…

איך משנים את זה? 

במהלך השנים ליוויתי אינספור נשים מוכשרות במגוון תפקידים שבתהליך מובנה חוללו שינוי עצום בעולמן המקצועי. הן יצרו שינוי תעסוקתי שהחל בשינוי תפיסתי. נשים שהחליטו לצאת לדרך עם תחושת ערך מבוססת והעזו להצטרף ל-28% של נשים מנהלות ול-34.8% של נשים בהייטק.
מול כל הקולות האלו בראש שלנו שאומרים “לא כדאי” ו”איך את בכלל מעזה לחשוב שמגיע לך?” -לפעמים כל מה שצריך אלו כלים ועידוד שיעזרו לנו להאמין שאנחנו ראויים. זה נכון לכולם, זה נכון כפליים לנשים שבמשך שנים אמרו להן שהן לא. 

והזמן לזוז קדימה? הוא עכשיו!

#יום_האישה_2021_קריירה

וידאו שווה צפייה

אהבתם? אשמח אם תשתפו את הפוסט:

המיילים הכי אקטואליים בעולם התעסוקה

זה בכלל לא משנה מאיזה צד של החיפוש התעסוקתי אתם באים כרגע, חשוב שתכירו את הצד השני.
מוזמנים להירשם לדיוור שרלוונטי גם למועמדים וגם למגייסים: כל הטיפים של העידן החדש בתחום הקריירה.

למות מבושה ולהתחיל לחיות בחמישה שלבים פשוטים

גלו את סודות ההתמודדות עם הבושה וצאו למסע גילוי אישי. ספר זה מזמין אתכם ללמוד כיצד להתמודד עם הבושה באמצעות חמישה שלבים פשוטים, ולחוות חיים מלאים יותר של מימוש והגשמה עצמית. הזמן לשינוי הוא עכשיו.

המיילים הכי אקטואליים בעולם ההתפתחות והקריירה

אל תפספסו, הרשמו לדיוור