תפריט

שנייה לפני החג: 5 טיפים איך לעבור את ליל הסדר כשעדיין אין לי עבודה

“עדיין אין לי עבודה”

חג שמח! מה, עוד לא מצאת עבודה??”

הבטן מתהפכת לך מהמחשבה על ליל הסדר הקרוב, על השאלה שבטוח תצוץ, על האודם שיפשוט בפנים, על הגרון המכחכך במבוכה ועל הגימגום המתגונן שיפלט לך. אם ההרגשה הזו מוכרת, כדאי לך לקרוא את הטיפים הבאים, שיעזרו לך לעבור את החג בשלום ואפילו ליהנות מהמפגש המשפחתי, למרות שאין לך עדיין בשורות.
מזדהים עם המשפט “עדיין אין לי עבודה”.
אז… מתחילים:

עדיין אין לי עבודה
"עדיין אין לי עבודה"

לנשום עמוק – נכון, זה מעמד משפחתי וכולם מגיעים עם מלא התרגשות ורצון לשמוע מה קורה אצל כולם וזה בסדר שיתעניינו וזה בסדר שלא תהיה לך תשובה ממש טובה (גם התשובה עדיין אין לי עבודה היא בסדר). הכל טוב. חשוב לזכור שברוב המקרים מי ששואל, רוצה בטובתך. פשוט לא מתחשק לך כרגע לדבר על זה. וגם זה? הכי בסדר.

 “עדיין לא”– והדגש פה הוא על “עדיין”. נכון עבר כבר זמן רב, אבל זה לא אומר שהעבודה שלך לא תגיע. היא תגיע, אני בטוח בזה. היא עדיין לא הגיעה נכון לפסח הזה, זה הכל. ולכן, כששואלים אותך” מצאת כבר?” אפשר פשוט לחייך ולהגיד “עדיין לא”. זהו. אני לא ויתרתי ואני בחיפושים, זה גם יקרה, עדיין לא. זה הכל.

 פוקוס – היום מדברים על דברים שמחים. זה לא רק לגיטימי זה אפילו רצוי להביא את התקווה לשולחן הסדר. וכששואלים: “נו, מצאת כבר?” כמה כיף לענות ש”בא לי לדבר היום על דברים שמחים! אז מה שלומך? מה חדש אצלך?” ולהחזיר את המיקוד למי ששאל. חשוב לזכור, רובנו (בואו, כולנו) אוהבים לדבר על עצמנו.

 לבוא בטוב– טוב, זה הולך לאתגר אותך, אני יודע ועדיין זה תמיד עובד: ברגע שמישהו פונה בשאלה שלא נעימה לנו, האינסטינקט הוא לסובב את הגב במקרה הטוב, או במקרה הפחות טוב, לירות ישר “סתום!” (ע”ע רויטל ויטלזון המלכה). אבל! דווקא פה יש אפשרות להפוך את האנרגיה ולהפתיע, ואחרי שענינו לבוא בהפוך על הפוך ולהחמיא למי ששאל: “איזה כיף שאכפת לך ממה שקורה איתי. אגב, יופי של חולצה/ פלאפון/ תספורת” או “ראיתי שהתחלת… איך הולך שם?” ברגע שהסטנו את האנרגיה ממקום מתגונן למקום שנותן ומפרגן, הכל יכול להשתנות. ולכן, דווקא כשהבטן מתכווצת, פרגנו! פרגנו ותייצרו משהו טוב וחיובי באוויר.

 לזוז. פשוט לקום ולזוז. ניסיתם את 1 עד 4 וזה לא עבד? “החפירה” נמשכת? אפשר לקום ולשנות את הסיטואציה מבלי ליצר דרמה. “סליחה, אני פשוט חייב/ת אויר צח” או “אלך לראות אם צריכים עזרה” או “אלך לעזור עם הילדים” בקיצור, הרעיון ברור: לשנות את הסביבה ולא להישאר במקום שלא נעים ורק מקטין אותנו.

הערב הסתיים נגמר ליל הסדר ושרדת כדי לספר? זה הזמן לטפוח לעצמך על השכם. פשוט להגיד, לכתוב, לדמיין, לצייר, כל ביטוי שבא לך לכמה שהיית מעולה כל הערב ועל כך, שאפו! מחר מתחיל יום חדש, האביב כבר פה ובדיוק כמו הטבע, הפריחה מעבר לדלת.

טיפ למצב ה”עדיין אין לי עבודה”

ומה לגבי הטיפ בונוס?  מותר לבקש עזרה, בלי להתבייש. אין סיבה להיות לבד בתהליך של חיפוש עבודה וניהול קריירה. הרבה יותר קל לעבור את הדרך בליווי, רצוי מקצועי ומכוון.
אני נמצא במרחק של וואטסאפ אחד בלבד ואנחנו יכולים להתחיל את המסע שלך לעבודה מייד לאחר ליל הסדר.

אז, יאללה, אני הולך לנקות את הכיסאות כתר עם סמרטוט רטוב ואח”כ יבש…

ועד אז: חג שמח ומלא בטוב שיהיה!!!
אמיתיי

עדיין אין לי עבודה
"עדיין אין לי עבודה"

אהבתם? אשמח אם תשתפו את הפוסט:

המיילים הכי אקטואליים בעולם התעסוקה

זה בכלל לא משנה מאיזה צד של החיפוש התעסוקתי אתם באים כרגע, חשוב שתכירו את הצד השני.
מוזמנים להירשם לדיוור שרלוונטי גם למועמדים וגם למגייסים: כל הטיפים של העידן החדש בתחום הקריירה.

למות מבושה ולהתחיל לחיות בחמישה שלבים פשוטים

גלו את סודות ההתמודדות עם הבושה וצאו למסע גילוי אישי. ספר זה מזמין אתכם ללמוד כיצד להתמודד עם הבושה באמצעות חמישה שלבים פשוטים, ולחוות חיים מלאים יותר של מימוש והגשמה עצמית. הזמן לשינוי הוא עכשיו.

המיילים הכי אקטואליים בעולם ההתפתחות והקריירה

אל תפספסו, הרשמו לדיוור