לוגו-חדש
תפריט

התמודדות חכמה עם אתגרים בקריירה ארוכה

מטרת ההרצאה:
בשוק התעסוקה כיום אנחנו מדברים על "ריבוי קריירות" ולאו דוקא קריירה אחת. ההסתכלות היום בארגונים על מי שעבד עשרות שנים ואפילו עשור (או קרוב לעשור) באותו הארגון ואותו התפקיד אינה תמיד כעל מישהו נאמן לארגון אלא לפעמים בראייה שיפוטית וביקורתית כלפיו וכלפי היכולות שלו.
מול שוק העבודה ששינה את הכללים, מחפשי עבודה רבים וגם שכירים ועצמאים מוצאים עצמם "לא רלוונטים". כתוצאה מכך הם מתפשרים על העבודה שלהם ולמעשה מתוסכלים (במקרה הטוב) או סובלים ממש (במקרה הגרוע) והעיקר לא עוזבים את המקום הנוכחי גם כשאין להם שום תחושת סיפוק.

על המחירים ובעיקר על דרכים לשינוי המציאות אם מבחינת ההתבוננות ואם מבחינת התמודדות עם שינויים (צעד אחרי צעד) נרחיב בהרצאה. בין הנושאים בהם ניגע: התמודדות עם שינוי, זיהוי פערים, תשוקה בעבודה, סקרנות כ"מצפן", היכולת שלי להמציא את עצמי מחדש ואיך ממתגים אותי כשאין לי שום עניין ויכולת שיווק כלשהי. (וזה בסדר, לא חייבים, מבטיח)

למי ההרצאה מתאימה?
לעובדים ותיקים בתפקיד, בלי קשר לתפקידם ולמידת הבכירות שלהם. לצוותים או ליחידים שנמצאים בשיגרת עבודה "אפורה" ורמת המוטיבציה שלהם נמוכה. לארגונים שמתמודדים עם הון אנושי ותיק "ומנומנם" שנדמה שמחכים רק לפנסיה ולא מגיעים מדי בוקר עם התרגשות ועניין.
גם למנהלים שמחפשים לייצר מוטיבציה בקרב העובדים שלהם ולא יודעים איך להתחיל, ההרצאה הזו תיתן לכם כמה טיפים ונקודות להתחיל מהן.

איש מרים ידיים על חוף הים
סדנאות והרצאות נוספות
מחברת עם טקסט עליה (להתעקש או לוותר)

פסיכולוגיה חיובית בקריירה- כלים שיעיפו למעלה את הקריירה שלך.

חיפוש עבודה הוא תהליך מתיש ומערער רגשית ומנטלית. כשאני עסוק להגיע אל המשרה הנכספת עלי לדעת "למכור" את עצמי, לשדר בטחון בעצמי ובערך שאני מביא לתפקיד, לדעת מה ההבדל ביני לבין כל מי שמתחרה ומתראיין על התפקיד ביחד איתי ולספר את הסיפור קריירה שלי בדרך נכונה שתעביר את המסר שאני מבקש להעביר.

קרא עוד »
אישה מביטה על נוף הרים

פיתוח קריירה – טאלנטים / הנהלה

טאלנטים וחברי הנהלה הם מנהיגים שאנו רוצים לשמר בארגון. לפעמים בדיוק בגלל היכולות שלהם הם מקבלים הצעות מתחרות שקשה לתת להן מענה. אבל אפשר להיות חלק מהפתרון על ידי בניית "מפת קריירה". לא להיות "עוד ארגון" שעברו בו אלא "ה-ארגון" שבנה איתם את הקריירה כולה. בסדנא בת 5-7 מפגשים נהפוך להיות ארגון משמעותי שמפתח קריירה לכוכבים שלו.

קרא עוד »
כדור פורח על רקע שקיעה

הכשרת מנהלים כ"מפתחי/ות קריירה"

החוליה המשמעותית בשימור עובדים היא המנהלים. הם מנהלים בשוטף ואחראים על המוטיבציה והתוצאות. לעיתים מול רצון של עובדים להתקדם או לגוון את התפקיד, מנהלים מתקשים להתמודד. במקרים מסוימים אפילו גורמים להתפטרות עובדים לא מרוצים. בסדנא של 5-7 מפגשים נכשיר מנהלים לפתח קריירה לעובדים כחלק מתהליך שימור וניתן להם כלים אפקטיביים ליצירת מחוברות עובדים.

קרא עוד »
נבטים יוצאים מן האדמה על רקע שקיעה

פיתוח קריירה לעובדים ותיקים

שימור עובדים ותיקים הוא נושא כאוב בקרב מנהלים. אחרי שחגגנו "יומולדת ארגוני", קידמנו במסלולי קידום, הוצאנו לסדנאות והדרכות למיניהן, יש הרגשה שכבר אין איך לשמר אותם. מבחינתם הם נותנים את מיטב זמנם ומשאביהם ולא מקבלים בחזרה. בסדנא של 5-7 מפגשים הם יעברו ממקום פסיבי לאקטיבי ופיתוח הקריירה יהפוך למסע משותף להם ולארגון.

קרא עוד »

פיתוח קריירה לעובדי מטה / בק אופיס

הם נותנים את הלב והנשמה, מכבים שריפות כחלק משגרת עבודה, זמינים ומהווים חלק משמעותי בארגון. יש תהליכים שלא ניתן לבצע בלעדיהם. ועדיין… הם לא מקבלים את תשומת הלב והפיתוח האישי והמקצועי כמו שהיינו רוצים עבורם. בסדנא של 5-7 מפגשים נאיר את היכולות, התשוקות והסקרנות שלהם כדי להחזיר להם מוטיבציה ולתת תחושת משמעות מהארגון.

קרא עוד »
איש מטפס על הר, ויד מושיטה לו לעזרה

הכשרת משאבי אנוש כ"מפתחי/ות קריירה"

מחלקת משאבי אנוש נמצאת בצומת מרכזי בחיי עובדים ומנהלים. הם מגייסים, מכשירים ומשמרים את ההון האנושי בארגון, אבל ככל שהעובדים "משתלבים" בשגרת הארגון, כך החיבור איתם הולך ונחלש. אם צריך לדאוג לשמר אותם זה עלול כבר להיות מאוחר מיד. בסדנה ייעודית נלמד להיות "מפתחי קריירה" שנוכחים בשוטף עם העובדים בארגון ומהווים חלק מתהליך המחוברות שלהם ביומיום.

קרא עוד »
כתבו לי גלילה למעלה

המיילים הכי אקטואליים בעולם ההתפתחות והקריירה

אל תפספסו, הרשמו לדיוור