לוגו-חדש
תפריט

התמודדות חכמה עם אתגרים בקריירה ארוכה

מטרת ההרצאה:
בשוק התעסוקה כיום אנחנו מדברים על "ריבוי קריירות" ולאו דוקא קריירה אחת. ההסתכלות היום בארגונים על מי שעבד עשרות שנים ואפילו עשור (או קרוב לעשור) באותו הארגון ואותו התפקיד אינה תמיד כעל מישהו נאמן לארגון אלא לפעמים בראייה שיפוטית וביקורתית כלפיו וכלפי היכולות שלו.
מול שוק העבודה ששינה את הכללים, מחפשי עבודה רבים וגם שכירים ועצמאים מוצאים עצמם "לא רלוונטים". כתוצאה מכך הם מתפשרים על העבודה שלהם ולמעשה מתוסכלים (במקרה הטוב) או סובלים ממש (במקרה הגרוע) והעיקר לא עוזבים את המקום הנוכחי גם כשאין להם שום תחושת סיפוק.

על המחירים ובעיקר על דרכים לשינוי המציאות אם מבחינת ההתבוננות ואם מבחינת התמודדות עם שינויים (צעד אחרי צעד) נרחיב בהרצאה. בין הנושאים בהם ניגע: התמודדות עם שינוי, זיהוי פערים, תשוקה בעבודה, סקרנות כ"מצפן", היכולת שלי להמציא את עצמי מחדש ואיך ממתגים אותי כשאין לי שום עניין ויכולת שיווק כלשהי. (וזה בסדר, לא חייבים, מבטיח)

למי ההרצאה מתאימה?
לעובדים ותיקים בתפקיד, בלי קשר לתפקידם ולמידת הבכירות שלהם. לצוותים או ליחידים שנמצאים בשיגרת עבודה "אפורה" ורמת המוטיבציה שלהם נמוכה. לארגונים שמתמודדים עם הון אנושי ותיק "ומנומנם" שנדמה שמחכים רק לפנסיה ולא מגיעים מדי בוקר עם התרגשות ועניין.
גם למנהלים שמחפשים לייצר מוטיבציה בקרב העובדים שלהם ולא יודעים איך להתחיל, ההרצאה הזו תיתן לכם כמה טיפים ונקודות להתחיל מהן.

איש מרים ידיים על חוף הים
סדנאות והרצאות נוספות
קוביות עם אייקונים

בניית קריירה-כלים ומפה לצאת לדרך

בהרצאה נגע בשאלות: מה קרה לשוק התעסוקה בעשור האחרון ואיך זה משפיע עלינו כעובדים ומחפשי עבודה? מה השתנה בתפיסת ה"קריירה" בשנים הללו ואיך זה בא לידי ביטוי בארגונים, תפקידים ובחיים של כל אחד ואחת.

קרא עוד »
מחברת עם טקסט עליה (להתעקש או לוותר)

פסיכולוגיה חיובית בקריירה- כלים שיעיפו למעלה את הקריירה שלך.

חיפוש עבודה הוא תהליך מתיש ומערער רגשית ומנטלית. כשאני עסוק להגיע אל המשרה הנכספת עלי לדעת "למכור" את עצמי, לשדר בטחון בעצמי ובערך שאני מביא לתפקיד, לדעת מה ההבדל ביני לבין כל מי שמתחרה ומתראיין על התפקיד ביחד איתי ולספר את הסיפור קריירה שלי בדרך נכונה שתעביר את המסר שאני מבקש להעביר.

קרא עוד »
אישה מביטה על נוף הרים

פיתוח קריירה – טאלנטים / הנהלה

טאלנטים וחברי הנהלה הם מנהיגים שאנו רוצים לשמר בארגון. לפעמים בדיוק בגלל היכולות שלהם הם מקבלים הצעות מתחרות שקשה לתת להן מענה. אבל אפשר להיות חלק מהפתרון על ידי בניית "מפת קריירה". לא להיות "עוד ארגון" שעברו בו אלא "ה-ארגון" שבנה איתם את הקריירה כולה. בסדנא בת 5-7 מפגשים נהפוך להיות ארגון משמעותי שמפתח קריירה לכוכבים שלו.

קרא עוד »
כדור פורח על רקע שקיעה

הכשרת מנהלים כ"מפתחי/ות קריירה"

החוליה המשמעותית בשימור עובדים היא המנהלים. הם מנהלים בשוטף ואחראים על המוטיבציה והתוצאות. לעיתים מול רצון של עובדים להתקדם או לגוון את התפקיד, מנהלים מתקשים להתמודד. במקרים מסוימים אפילו גורמים להתפטרות עובדים לא מרוצים. בסדנא של 5-7 מפגשים נכשיר מנהלים לפתח קריירה לעובדים כחלק מתהליך שימור וניתן להם כלים אפקטיביים ליצירת מחוברות עובדים.

קרא עוד »
נורה אדומה בולטת ומסביב נורות כחולות

הקמת מרכז קריירה פנים ארגוני

במציאות הנוכחית בה עובדים יכולים לבחור בכל רגע אם להישאר או לעזוב, מה שיכול לשנות את כללי המשחק הוא בניית מחויבות שאינה סביב התפקיד הנוכחי של העובד-ת. המסר: "את/ה חשוב/ה ומשמעותי/ת לי. בלי קשר לתפקיד".
ארגונים ומנהלים נדרשים היום, יותר מתמיד, להפוך להיות חלק פעיל מבניית הקריירה של העובדים ו"שותפי קריירה".
הקמת מרכז פיתוח קריירה ארגוני מהווה פתרון לדרישה הזו. הכוונה ליחידה פנים ארגונית מקצועית שמהווה "מכללת חלומות" של ההון האנושי בארגון.
מה היתרונות ואיך עושים את זה נכון? קראו פה

קרא עוד »
איש מטפס על הר, ויד מושיטה לו לעזרה

הכשרת משאבי אנוש כ"מפתחי/ות קריירה"

מחלקת משאבי אנוש נמצאת בצומת מרכזי בחיי עובדים ומנהלים. הם מגייסים, מכשירים ומשמרים את ההון האנושי בארגון, אבל ככל שהעובדים "משתלבים" בשגרת הארגון, כך החיבור איתם הולך ונחלש. אם צריך לדאוג לשמר אותם זה עלול כבר להיות מאוחר מיד. בסדנה ייעודית נלמד להיות "מפתחי קריירה" שנוכחים בשוטף עם העובדים בארגון ומהווים חלק מתהליך המחוברות שלהם ביומיום.

קרא עוד »
גלילה למעלה

המיילים הכי אקטואליים בעולם ההתפתחות והקריירה

אל תפספסו, הרשמו לדיוור