לוגו-חדש
תפריט

פיתוח קריירה- יוצאים לדרך

מותאמת לסטודנטים, מחפשי עבודה בתחילת הקריירה, משני קריירה בפני קריירה שנייה ושלישית ופורשים

 

"אם רק הייתי יודע את כל מה שעכשיו הבנתי, כל התהליך היה נראה אחרת.. אבל חשוב מזה גם כל ההזדמנויות שהתפספסו לי ומה שזה עשה לבטחון העצמי שלי בחודשים ושנים האחרונות… הכל היה נראה שונה"

מוטי, בן 59 הגיע אלי לתהליך שנתיים אחרי שפרש מעבודתו כעובד במערכת בטחונית. הוא סיפר שלא היה לו מושג כמה "הוא לא יודע" וחבל על המחירים ששילם ברמה האישית, מקצועית, רגשית וכלכלית כל כך הרבה זמן בלי להבין שאפשר לנהל את זה אחרת.

"אני לא מאמינה שזה בכלל אפשרי… הייתי בטוחה שאני ממש מתחילה מאפס וזה מה זה לא נכון"

תהילה, בת 24, סטודנטית בוגרת שנה ד ללימודי הנדסת תוכנה הגיעה אלי לתהליך אחרי שקיבלה עוד ועוד תשובות שליליות שעירערו לה את הבטחון העצמי. אחרי ארבע שנים בהם השקיעה כל כך הרבה זמן וכסף בלימודים, היא הגיעה לממוצע גבוה והנה בשוק העבודה זה לא עניין אף אחד. "הם כל הזמן בודקים את הניסיון שלי, אבל איך יהיה לי ניסיון אם אני רק למדתי עד עכשיו? ואף אחד לא מוכן לתת לי לצבור את הניסיון אצלו ואז אני נשארת באותו המקום בדיוק…"

בדיוק בגלל מחפשי עבודה ומשני קריירה כאלו, שמוצאים עצמם ביום שאחרי הלימודים או אחרי הפרישה חסרי אונים ולא מבינים את "חוקי המשחק" של שוק התעסוקה בניתי את סדנת "פיתוח קריירה- יוצאים לדרך".
מטרת הסדנא היא לחשוף אותם לעולם התעסוקה הנוכחי ולהבין את המשמעות עבורם. הסדנא כוללת התנסות בפועל כל אחד ואחת על פי "מפת הקריירה" שלו ומשם בניית "זהות מקצועית" מהודקת שכוללת "סיפור קריירה" מעודכן, קורות חיים מותאמים ובעיקר נוכחות רגשית ובטחון עצמי בערך שאני מביא/ה איתי לארגון.
מבלי להתנצל שאין לי מספיק או שיש לי יותר מדי, מבלי להרגיש שכולם יותר מתאימים ממני ומבלי להתחיל את חיפוש העבודה ממקום של פשרה.

בסדנא של 6-8 מפגשים יקבלו המשתתפים התאמה אישית של הזהות המקצועית עבורם ואיך להעביר אותה הלאה נכון לארגונים ולמנהלים אותם יפגשו כדי להתקבל לתפקיד שהם רוצים.

בין הנושאים אותם נלמד:

  • שוק התעסוקה כיום: מה ארגונים מחפשים ומה זה אומר מבחינתי בחיפוש העבודה שלי?
  • בניית מפת קריירה, כי קודם כל חשוב להחליט לאן מתחילים להתקדם?
  • זיהוי החזקות והמשאבים שלי
  • איתור הפער בין ה"מצוי" לבין ה"רצוי" ובניית תוכנית הפעולה לצמצם אותו
  • חקר מקצוע/ תפקיד
  • קורות חיים של הצלחה
  • התמודדות עם שינוי
  • "סיפור קריירה" ובניית קורות חיים מותאמים
  • חוסן רגשי בתהליך
איש מחזיק חץ ומכוון ללוח מטרה שכוב
סדנאות והרצאות נוספות
נורה אדומה בולטת ומסביב נורות כחולות

בניית חוסן מנטלי בחיפוש עבודה- ארגז כלים מנצח

חיפוש עבודה הוא תהליך מתיש ומערער רגשית ומנטלית. כשאני עסוק להגיע אל המשרה הנכספת עלי לדעת "למכור" את עצמי, לשדר בטחון בעצמי ובערך שאני מביא לתפקיד, לדעת מה ההבדל ביני לבין כל מי שמתחרה ומתראיין על התפקיד ביחד איתי ולספר את הסיפור קריירה שלי בדרך נכונה שתעביר את המסר שאני מבקש להעביר.

קרא עוד »
נורה אדומה בולטת ומסביב נורות כחולות

הקמת מרכז קריירה פנים ארגוני

במציאות הנוכחית בה עובדים יכולים לבחור בכל רגע אם להישאר או לעזוב, מה שיכול לשנות את כללי המשחק הוא בניית מחויבות שאינה סביב התפקיד הנוכחי של העובד-ת. המסר: "את/ה חשוב/ה ומשמעותי/ת לי. בלי קשר לתפקיד".
ארגונים ומנהלים נדרשים היום, יותר מתמיד, להפוך להיות חלק פעיל מבניית הקריירה של העובדים ו"שותפי קריירה".
הקמת מרכז פיתוח קריירה ארגוני מהווה פתרון לדרישה הזו. הכוונה ליחידה פנים ארגונית מקצועית שמהווה "מכללת חלומות" של ההון האנושי בארגון.
מה היתרונות ואיך עושים את זה נכון? קראו פה

קרא עוד »
קוביות עם אייקונים

בניית קריירה-כלים ומפה לצאת לדרך

בהרצאה נגע בשאלות: מה קרה לשוק התעסוקה בעשור האחרון ואיך זה משפיע עלינו כעובדים ומחפשי עבודה? מה השתנה בתפיסת ה"קריירה" בשנים הללו ואיך זה בא לידי ביטוי בארגונים, תפקידים ובחיים של כל אחד ואחת.

קרא עוד »
איש מטפס על הר, ויד מושיטה לו לעזרה

הכשרת משאבי אנוש כ"מפתחי/ות קריירה"

מחלקת משאבי אנוש נמצאת בצומת מרכזי בחיי עובדים ומנהלים. הם מגייסים, מכשירים ומשמרים את ההון האנושי בארגון, אבל ככל שהעובדים "משתלבים" בשגרת הארגון, כך החיבור איתם הולך ונחלש. אם צריך לדאוג לשמר אותם זה עלול כבר להיות מאוחר מיד. בסדנה ייעודית נלמד להיות "מפתחי קריירה" שנוכחים בשוטף עם העובדים בארגון ומהווים חלק מתהליך המחוברות שלהם ביומיום.

קרא עוד »
כדור פורח על רקע שקיעה

הכשרת מנהלים כ"מפתחי/ות קריירה"

החוליה המשמעותית בשימור עובדים היא המנהלים. הם מנהלים בשוטף ואחראים על המוטיבציה והתוצאות. לעיתים מול רצון של עובדים להתקדם או לגוון את התפקיד, מנהלים מתקשים להתמודד. במקרים מסוימים אפילו גורמים להתפטרות עובדים לא מרוצים. בסדנא של 5-7 מפגשים נכשיר מנהלים לפתח קריירה לעובדים כחלק מתהליך שימור וניתן להם כלים אפקטיביים ליצירת מחוברות עובדים.

קרא עוד »
כתבו לי
גלילה למעלה

המיילים הכי אקטואליים בעולם ההתפתחות והקריירה

אל תפספסו, הרשמו לדיוור