לוגו-חדש
תפריט

פסיכולוגיה חיובית בקריירה- כלים שיעיפו למעלה את הקריירה שלך.

מטרת ההרצאה:
בעולם היום מדברים על ריבוי קריירות ולא על קריירה אחת ויחידה. הבנה זו מובילה אותנו להתבונן על קריירה ממקום של זיהוי היכולות (skills) הדרושים לנו לאורך כל חיינו ולא איזשהו כלי נקודתי שאחרי השימוש החד פעמי לא נזדקק לו יותר.
כדי להתנהל בעולם הקריירה כריצת "מרתון" חשוב שארגז הכלים שלך יכלול את הכלים המתאימים ביותר לניהול קריירה ויצליח לשלב בתוכו את מיטב המיומנויות הרלוונטיות.

בהרצאה נכיר את הכלים ונבין כיצד גם את תבחרו לקחת נושא אחד בלבד, הוא יכול לשנות את המשך מהלך הקריירה שלכם מכאן והלאה. בין הכלים עליהם נרחיב: חשיבה מתפתחת לעומת חשיבה מקובעת, למידה מכשלונות, התמודדות עם שינוי, הכרת תודה ומיקוד, חוזקות וזיהוי משאבים, סטורי טלינג ועוד.

למי ההרצאה מתאימה?
לכל מי שעולם העבודה נוגע בו. שלדעתי הצנועה זה די כולנו 😊 מכאלו שמתחילים או חושבים אפילו על צעדיהם הראשונים בעולם הקריירה ועד אלו שנמצאים במחשבות ובמימוש של קריירה שנייה ושלישית.

ההרצאה הזו תיתן לך ערכת כלים להתנהל אחרת, נכון וחכם יותר בעולם הקריירה. מול ארגז הכלים השופע שתקבלו, מספיק יהיה לקחת כלי אחד ולהתחיל לנוע והקריירה שלכם תראה אחרת לגמרי. מניסיון עם עשרות ומאות מטופלים בקליניקה, זו לגמרי הרצאה משדרגת קריירה. (אני באמת מאמין בה, נראה לי שכבר הבנתם…)

מחברת עם טקסט עליה (להתעקש או לוותר)
סדנאות והרצאות נוספות
נורה אדומה בולטת ומסביב נורות כחולות

בניית חוסן מנטלי בחיפוש עבודה- ארגז כלים מנצח

חיפוש עבודה הוא תהליך מתיש ומערער רגשית ומנטלית. כשאני עסוק להגיע אל המשרה הנכספת עלי לדעת "למכור" את עצמי, לשדר בטחון בעצמי ובערך שאני מביא לתפקיד, לדעת מה ההבדל ביני לבין כל מי שמתחרה ומתראיין על התפקיד ביחד איתי ולספר את הסיפור קריירה שלי בדרך נכונה שתעביר את המסר שאני מבקש להעביר.

קרא עוד »
קוביות עם אייקונים

בניית קריירה-כלים ומפה לצאת לדרך

בהרצאה נגע בשאלות: מה קרה לשוק התעסוקה בעשור האחרון ואיך זה משפיע עלינו כעובדים ומחפשי עבודה? מה השתנה בתפיסת ה"קריירה" בשנים הללו ואיך זה בא לידי ביטוי בארגונים, תפקידים ובחיים של כל אחד ואחת.

קרא עוד »
איש מטפס על הר, ויד מושיטה לו לעזרה

הכשרת משאבי אנוש כ"מפתחי/ות קריירה"

מחלקת משאבי אנוש נמצאת בצומת מרכזי בחיי עובדים ומנהלים. הם מגייסים, מכשירים ומשמרים את ההון האנושי בארגון, אבל ככל שהעובדים "משתלבים" בשגרת הארגון, כך החיבור איתם הולך ונחלש. אם צריך לדאוג לשמר אותם זה עלול כבר להיות מאוחר מיד. בסדנה ייעודית נלמד להיות "מפתחי קריירה" שנוכחים בשוטף עם העובדים בארגון ומהווים חלק מתהליך המחוברות שלהם ביומיום.

קרא עוד »
כדור פורח על רקע שקיעה

הכשרת מנהלים כ"מפתחי/ות קריירה"

החוליה המשמעותית בשימור עובדים היא המנהלים. הם מנהלים בשוטף ואחראים על המוטיבציה והתוצאות. לעיתים מול רצון של עובדים להתקדם או לגוון את התפקיד, מנהלים מתקשים להתמודד. במקרים מסוימים אפילו גורמים להתפטרות עובדים לא מרוצים. בסדנא של 5-7 מפגשים נכשיר מנהלים לפתח קריירה לעובדים כחלק מתהליך שימור וניתן להם כלים אפקטיביים ליצירת מחוברות עובדים.

קרא עוד »
נבטים יוצאים מן האדמה על רקע שקיעה

פיתוח קריירה לעובדים ותיקים

שימור עובדים ותיקים הוא נושא כאוב בקרב מנהלים. אחרי שחגגנו "יומולדת ארגוני", קידמנו במסלולי קידום, הוצאנו לסדנאות והדרכות למיניהן, יש הרגשה שכבר אין איך לשמר אותם. מבחינתם הם נותנים את מיטב זמנם ומשאביהם ולא מקבלים בחזרה. בסדנא של 5-7 מפגשים הם יעברו ממקום פסיבי לאקטיבי ופיתוח הקריירה יהפוך למסע משותף להם ולארגון.

קרא עוד »
כתבו לי
גלילה למעלה

המיילים הכי אקטואליים בעולם ההתפתחות והקריירה

אל תפספסו, הרשמו לדיוור